چرا باید سئو در چک لیست تهیه محتوا قرار بگیرد؟

این حقیقت دارد. بازاریابی محتوا خودش را بخوبی ثابت کرده است که میتواند منجر به رشد آنلاین یک شرکت شود. بیشتر استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک به خوبی این موضوع را میدانند که با استفاده از محتوا میتوانند اطلاع رسانی کنند و حضور خود را اعلام کرده کنند. به هر حال داشتن یک چک لیست بازاریابی محتوا میتواند به شرکت شما کمک کند تا در عرصه رقابت بمانید و مخاطب جذب کنید.

چرا باید سئو در چک لیست تهیه محتوا قرار بگیرد؟ در کنار کانال های تبلیغاتی شما، سئو میتواند به عنوان یک ماشین کمک کند تا ترافیک عظیمی از سمت موتورهای جستجو روانه سایت شما شود.
همانند قسمت خک یک بالش، محتوای سئو شده میتواند پتانسیل غیر قابل باوری را به سمت کسب و کار شما بفرستد. بیشتر اوقات، بازاریابی موتورهای جستجو همان بازاریابی محتوا است. از استراتژی کلمات کلیدی گرفته تا کیفیت محتوا و استفاده از محتوا به عنوان رکن اصلی در بازاریابی محتوا و سئو، به عنوان دو روی یک سکه هستند.
بیش از هر چیزی، مردم به خاطر جواب سوالاتشان به موتورهای جستجو مراجعه میکنند. سئو از این جهت اهمیت دارد که به موتورهای جستجو کمک میکند تا محتوای کسب و کار شما را رمزگشایی کنند و زمانی که مردم چیزی را جستجو میکنند به آنها ارائه کرد.
به عنوان یک فرصت از موتورهای جستجو، امکان این را فراهم میکنند تا یک کاربر ورودی به سایت شما تبدیل به یک مشتری بالقوه شود. و بر خلاف تبلیغات پر هزینه، سئو یک سرمایه گذاری پایدار و بلند مدت است.
در حقیقت، گوگل به تنهایی بیش از ۱۰۰ میلیارد کوئری در ماه دریافت میکند که باعث سرازیر شدن حجم عظیمی از تجارت آنلاین و آفلاین میشود. مهمتر از همه، ۷۱٪ از جستجوکنندگان محصولات کار خود را ابتدا با جستجو در موتورهای جستجو شروع میکنند. به همین دلیل اکثر توجه کسب و کارها به موتورهای جستجو است. به استناد به سایت هاب اسپات، ۶۱٪ از بازاریابان بیشتری تمرکز بازاریابی خودشان را روی توسعه و رشد سئو گذاشته اند.
حضور در نتایج جستجوی موتورهای جستجو دلالت بر اعتبار بیشتر برند ها دارد. در رابطه با این، ۵ رتبه اول نتایج موتورهای جستجو حدود ۷۵٪ از کل کلیک ها را دریافت میکنند. بهترین حالت داشتن یک بهینه سازی داخلی خوب است تا بتوانید تجربه کاربری سایت خود را نشان دهید. در واقع با یک تیر دو نشان میزنید، هر صفحه بهینه شده یک قدم نزدیکتر به اهداف بازاریابی بزرگتر است. افزایش درآمد و کاهش هزینه بابت دریافت هر سفارش. به همین دلیل باید هر چه سریعتر سئو را وارد چک لیست بازاریابی محتوای کسب و کار خود کنید. حدود ۱۴٪ و بیشتر با استفاده از استراتژی سئو توانسته اند در تبدیل بازدید کننده به مشتری خوب عمل کنند.
فهرست مطالب استراتژی بازاریابی محتوای خود را مشخص کنید
بهترین گزینه های سئو را در چک لیست استراتژی بازاریابی محتوای خود وارد کنید
اینجاست که محتوا و سئو هم تراز شناخته می شوند.

۱ – واقع گرایانه

در سفارش پیاده سازی یک بازاریابی جامع مثل سئو، باید همه استراتژی های بکار گرفته از طریق شیوه های محتوایی باشد. در نهایت، یک شاخص قوی از موفقیت سئوی شما، از اتوریتی دامنه وب سایت شما و رنکینگ کلمات کلیدی سرچشمه میگیرد. امتیاز تولید شده توسط Moz از ۱ تا ۱۰۰ است. امتیاز بالا نشان دهنده قدرت بالا وب سایت و قرار گیری آن در بین نتایج بالای موتورهای جستجو است. این به خاطر نمایش مقدار مرتبط به گوگل است که با نمایش موضوعی خاص همراه است.
به طور مشابه، رنکینگ کلمه کلیدی نشان میدهد که رنک سایت شما برای یک کلمه یا عبارت در موتورهای جستجو چیست. در بیان دیگر، اگر مطالب شما به اندازه کافی بهینه سازی نشده باشد آن در نتایج جستجو فراتر از دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و دسترسی به آن سخت خواهد بود.

۲ – بررسی مخاطب

در سئو و بازاریابی محتوا، استراتژی از مشتریان شما سرچشمه میگیرد، نسخه های کاملی از مشتریان ایده آل که میخواهید با کسب و کارتان هدایت شوند. این موضوع به رفتارهای خریدارانه مشتریان شما اشاره دارد، راهی که شما فکر میکنید و اولویت های آنها. برای نتیجه، بیشتر تصمیمات بازاریابی شامل محتوا، پیام ها و گسترش باید به تعویق انداخته شوند و برای مشتریان طراحی شوند.
در قلمرو سئو، دیدگاه ها از طریق شناخت مشتریان شما برای جستجو محصول و یا سرویس جمع آوری میشوند. این بدین معنی است که باید زبانی انتخاب کنیم که (بطو مشخص کلمات کلیدی مرتبط با موضوع) مشتریان هنگام پروسه بررسی استفاده کنند. ابزارهایی برای کمک در این راه است همانند Google Keyword Planner و Google Trends. نه تنها به شما کمک خواهند کرد تا مشتریان درست شما را پیدا کنند بلکه به شما کمک خواهند کرد تا آنها را نیز پیش بینی کنید.

۳ – صدا و استایل

وقتی شما کلمات کلیدی صحیح را انتخاب کردید آنها میتوانند با استراتژی بازاریابی محتوای شما ادغام شوند و در سرار محتوا به کار گرفته شوند. برای مثال، ما پیشنهاد میکنیم که از کلمات کلیدی متنی در عنوان و داخل متن و حتی توضیحات عکس استفاده کنید.
محتوا باید برای مشتریان و کاربران شما تهیه شوند و نه موتورهای جستجو. بررسی مخاطب به شما نشان میدهد که چه کاربران شما چه نوع محتوایی دوست دارند. به عنوان یاد آوری، یک تجربه کاربری خوب، سئوی خوب میسازد. محتوای خود را طوری آماده کنید تا خواندن آن راحت باشد یا بدان معنی است که از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید، از جملات لیست شده و عکس ها برای فاصله انداختن بین متون بهره ببرید.
به یاد داشته باشید گوگل زمانی که کاربران در سایت شما سپری میکنند و سپس به صفحه بعد میروند را محاسبه میکند. در امتداد با محتوای عالی، این فرصت خوبی است تا به صفحات داخلی سایت خود نیز لینک دهید تا اتوریتی بین صفحات به خوبی در جریان باشد.

۴ – فرکانس

فرکانس ها قانون وسیعی در پایداری سئوی قوی بازی میکنند. با در نظر گرفتن سرعت انتشار یک مطلب، محتوا و مطالب تازه به عنوان یک سیگنال به موتورهای جستجو ارسال میشوند و ارزش یک سایت و سرعت ایندکس شدن آن را معلوم میکنند.

۵ – توزیع و گستردگی

وقتی در حال ایجاد محتوا هستید، این مربوط به کار و شبکه شماست تا کانال تبلیغاتی را پایدار کنید. محتوای لینک خورده و پست مهمان که به سایت شما بک لینک میفرستد به عنوان یک رای در محبوبیت وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر دارد. هر چه رای بیشتری جذب کنید، سایت شما قدرت بیشتری جذب خواهد کرد. ولی این در اینجا متوقف نمیشود. چه کسی، چی و چطور مطلب شما گستری می یابد نیز بسیار امر مهمی است. اگر سایت سومی وجود دارد که شما میخواهید آن را انتخاب کنید تا لینک خود را در آن به اشتراک بگذارید مطالعات ما رعایت این قوانین را به شما پیشنهاد میکند:

داشتن یک دامنه با قدرت ۳۰ و یا بالاتر
انتخاب یک موضوع مرتبط که مربوط به سایت آنها میشود
قرار دادن یک بک لینک در متون اول محتوا با یک انکر تکست مرتبط با کلمه کلیدی شما
گرچه آنها مختار هستند که لینک شما را قبول کنند و یا نه، ولی شما از آنها درخواست کنید که بک لینک را در متن ارسالی قبول کنند.

در نهایت، توزیع کردن محتوا وظیفه شماست و به یاد داشته باشید که دانستن محل زندگی مخاطبین و مشتریان شما مهم است. متاسفانه موبایل سهم بزرگی از کل ترافیک وب را شامل میشود بطوریکه در حال حاظر ۵۰٪ ترافیک کل وب از آن اوست و هر سال ۳۰٪ نیز به آن اضافه میشود. بدون محتوای بهینه شده برای موبایل، کسب و کار شما نه تنها رونق نخواهد گرفت بلکه به عقب نیز خواهد رفت. به عنوان قسمتی از بازاریابی محتوا، این ارزشمند است که بر روی طراحی واکنش گرا کار کنید تا محتوای شما در موبایل ها نیز بدرخشد.
به علاوه، مطالب واکنش گرا برای سئو عالی تر از مطالبی هستند که کاربران موبایل را به یک آدرس خاص هدایت میکنند. همچنین گاهش بانس رایت به شما این امکان را میدهد تا اتوریتی را در یک منبع منحصر به فرد تجمیع کنید. گرچه این مقاله میتواند تیم تهیه محتوای شما را وادار به یادگیری دقیق سئو کند ولی درگیر کردن یک مشاور سئو و یا مستقیم کار کردن با یک ارائه دهنده سئو فقط میتواند از نظر زمانی برای شما مهم باشد.

یک نظر ارسال کنید