آپدیت پیج اسپید گوگل تاثیری در ایندکس کردن صفحات ندارد

آپدیت پیج اسپید گوگل تاثیری در ایندکس کردن صفحات ندارد

آپدیت پیج اسپید گوگل تاثیری در ایندکس کردن صفحات ندارد

آپدیت پیج اسپید گوگل تاثیری در نحوه ایندکس شدن مطالب شما در موبایل و یا دسکتاپ ندارد و آن فقط بر روی رنکینگ صفحات موبایل در جستجوهای موبایلی تاثیر میگذارد. در حقیقت ایندکسینگ و رنکینگ دو مقوله جدا از هم هستند بطوریکه که گوگل بطور مفصل در این لینک درباره آن توضیح داده است. ما دوباره درباره این موضوع مطلب مینویسیم چون که شاید سردرگمی هایی بابت تاثیر ایندکسینگ برای دوستان ایجاد شده باشد. در توئیت های رد و بدل شده بین جان مولر و گری ایلیس مشاهده میشود که آپدیت این الگوریتم تاثیری روی ایندکس شدن مطالب نخواهد گذاشت.

پس نباید فراموش کنیم که آپدیت جدید گوگل برای پیج اسپید تنها روی رنکینگ صفحات در جستجوهای موبایل تاثیر گذار است که آن هم برای بهینه سازی موتورهای جستجو انجام شده است. یعنی آن که گوگل برای اینکه هرچه سریعتر نتیجه مطلوب را به کاربر خود نشان دهد صفحات با سرعت بالاتر را در جایگاه های بالاتر قرار میدهد تا کاربران بتوانند با سرعت به جواب نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

استفاده از تکنولوژی AMP میتواند تا حدودی این موضوع را رفع کند ولی همانطور که میدانید کاستومایز کردن این موضوع و استایل دادن به آن به مراتب نیاز به تخصص و زمان زیادی خواهد داشت.

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *