سرعت لودینگ، یکی از فاکتورهای اصلی سئو در موبایل

سرعت لودینگ، یکی از فاکتورهای اصلی سئو در موبایل

گوگل اعلام کرده است که که الگوریتم جدیدی برای رنکینگ در موبایل طراحی کرده است. گوگل نام آن را آپدیت سرعت گذاشته و تاثیری در موقعیت های لینک ها در جستجو خواهد گذاشت. تنها لینک هایی که با سرعت کمی لود میشوند تحت تاثیر این الگوریتم قرار خواهند گرفت.

سرعت لودینگ، یکی از فاکتورهای اصلی سئو در موبایل

این آپدیت الگوریتم در ماه جولای 2018 اتفاق افتاده است.

گوگل پیشنهاد میکند تا از ابزارهایی برای تست سرعت پیج خود استفاده کنید و اقدام به اصلاح آن بکنید.

به گفته گوگل : این آپدیت که آن را آپدیت سرعت می نامند تنها روی صفحاتی تاثیر خواهد گذاشت که سرعت لود کمی دارند و روی درصد کمی از نتایج تاثیر خواهد گذاشت. در حقیقت فاکتورهای قبلی برای صفحات همچنان به قوت خود باقی هستند. همچنین برای گرفتن رتبه های بالاتر در گوگل فاکتورهای قوی تری لازم است و شاید یک صفحه با سرعت لود پایین بتواند در نتایج بالاتری قرار گیرد به خاطر اینکه محتوای مرتبط تری نسبت به بقیه دارد.

تنها مشکل استفاده از گزارش PageSpeed Insights این هست که اطلاعات استخراجی از مرورگر کروم گرفته میشود. این گزارش اطلاعات دقیقی به سایت های کوچک نمی دهد پس در حقیقت این گزارش کارایی لازم را برای آنها ندارد. گزینه های بهینه سازی در گزارش موجود است ولی به صفحات سرعت لود پایین را نشان نمی دهد.

با برگشت به سال 2010 میبینیم که گوگل اعلام کرده بود که سرعت سایت یکی از فاکتورهای رنکینگ خواهد بود ولی آن موقع برای جستجوهای دسکتاپی آن موضوع را گفته بود. ولی حالا در سال 2018 آن میخواهد سرعت وب سایت شما را در موبایل نیز امتحان کند و به عنوان یکی از فاکتورهای رنکینگ در جستجوها اعمال نماید.

هنوز مشخص نیست این فاکتورهای رنکینگ چگونه بر جستجوهای دسکتاپی اعمال میشوند اما ما در حال بررسی گوگل هستیم و به محض یافته های جدید آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

منبع

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *